Kávová linka +420 312 312 077

Kurzy a degustace

Kávové baristické kurzy a degustace jsou pro nás způsobem, jak se o naše zkušenosti a vášeň ke kávě podělit. V Coffee Club Academy Vás naučíme jak kávu správně připravovat, pomůžeme Vám porovnat a vybrat kvalitní kávovary i technologii pro přípravu kávy. Přiblížíme Vám práci farmářů a spolu pronikneme do tajů pražení kávy. Při degustacích objevíte nové a zajímavé chutě kávy. V Coffee Clubu prostě žijeme kávou.

Jaké kávové kurzy nabízíme?

Putování světem kávy

Putování světem kávy

Zveme Vás na neopakovatelné putování světem kávy. Poznáte historii kávy, společně si projdeme cestu kávového zrnka od sběru plodů na plantážích, jejich zpracování až po pražení. Prožijete ten úžasný pocit, kdy se káva pražením mění z tvrdého zeleného plodu ve vonící křehké zrnko předznamenávající fantastický chuťový zážitek ve Vašem šálku.

Vyzkoušíte si přípravu espressa či cappuccina na profesionálních kávovarech. V degustacích káv nebudete omezeni.

Kávový kurz - domácí příprava kávy

Kávový kurz - domácí příprava kávy

V kurzu Domácí příprava kávy se dozvíte o kávovníku jako rostlině, o jeho cestě historií od samého vzniku až po současnost. Dozvíte se mnoho užitečných informací jak si správně kávu snadno připravit i jak má vypadat správné espresso.

Ukážeme Vám celou řadu dalších způsobů, jak si připravit kávu doma. Vyzkoušíte si přípravu metodou drip, aeropress, či atraktivní vacuum pot. Pokud milujete alternativní metody přípravy kávy, je tento kurz určený právě pro vás.

Kávový kurz - barista

Kávový kurz - barista

Díky kurzu Barista - espresso získáte komplexní teoretické a praktické znalosti nejen o kávě, ale také o obchodu s kávovým zrnem a jeho dlouhé cestě do našeho šálku. Během praktické části si všichni účastníci kurzu osvojí základní návyky správné přípravy espressa, zpěňování mléka pro cappuccino a základy techniky latte art.

Praktická část kurzu probíhá na špičkových kávovarech Victoria Arduino Black Eagle v kombinaci s mlýnky Mythos One.

Kávový kurz - Latte Art

Kávový kurz - Latte Art

Kurz Latte art je určen všem milovníkům cappuccina, kteří si chtějí osvojit malování do kávy. Jedná se o celodenní kurz, který je intenzivně zaměřený na správné zpěňování mléka a následnou dekoraci hladiny kávy pomocí technik latte art a latte art etching. Podmínkou pro účast na tomto kurzu je komplexní znalost přípravy espressa.

Troufáme si tvrdit, že sami sebe překvapíte, jak snadné pro Vás bude po absolvování kurzu servírovat dokonbalá cappuccina.

Kdo kávové kurzy vede?

Všechny kurzy probíhají pod vedením baristů Coffee Clubu ve školícím centru Kávového centra v Praze. Pro aktuální nabídku kurzů a volných termínů neváhejte napsat na lenka@coffeeclub.cz