Kávová linka +420 312 312 077

Guatemala Huehuetenango & El Quiche

Dlouholetou tradici, ideální podnebí a topografie doslova předurčují místní plantáže k produkci vynikající kávy, která patří k těm nejlepším na světě. 

220 Kč191 Kč

227g

Tato skvělá káva Vás potěší svou jemnou sladkou chutí a okouzlujícím karamelovým aroma. V dochuti je cítit náznak ovocných a květinových tónů se špetkou limetky a levandule.

Guatemala má dlouholetou tradici ve výrobě vysoce kvalitní kávy. Její mikroklima, bujná příroda a topografie doslova předurčují místní plantáže k produkci vynikající kávy, která patří k těm nejlepším na světě. Za zmínku stojí, že k úspěchu a udržení kvality přispívá významnou měrou národní organizace ASDECAFE, jejímž hlavním cílem je zajistit a udržet vynikající kvalitu kávy Arabica (washed) z regionů Huehuetenango a El Quiche pro mezinárodní trh. Partnery této asociace jsou skupiny producentů, kteří hospodaří v duchu trvale udržitelného rozvoje (tj. šetrně a s respektem k životnímu prostředí). V praxi to znamená především pevný závazek k ochraně životního prostředí, rovné rozdělení generovaných zisků, transparentnost podnikání a silný důraz na kvalitu a dlouhodobé vztahy s klienty i dodavateli.

Region: Huehuetenango, El Quiche
Metoda:   Promytá
Farmář:  ​​sdružení drobných farmářů
Nadmořská výška:   1400-1800m.n.m​
Botanický druh: Catuai, Bourbon, Pache and Catimor

Guatemala Huehuetenango & El Quiche