Kávová linka +420 312 312 077

O kávě

Kávou žijeme doslova každý den. Vybíráme a degustujeme pro Vás nové kávy z různých zemí. Školíme nové kolegy, kteří pro Vás připravují úžasné kávové nápoje v partnerských kavárnách Coffee Club. Spolu s Vámi pronikáme do fantastického provoněného světa kávy.

Špetka afrického slunce

Pro všechny, kteří už vyhlížejí teplo slunečných dní, máme v e-shopu horkou africkou novinku, která vám čekání jistě zpříjemní! Káva Bujumbura z Burundi vás potěší svou hutnoucremou, okouzlujicí svěží vůníkaramelu a výraznou chutí mandarinek s lehkým nádechem skořice.

Guatemala

Pro všechny, kteří by se rádi dozvěděli více o farmách a zemích, odkud naše kává pochází, jsme připravili další medailonek. Tentokrát Vás zveme do Guatemaly, země, kde se rodí káva s plným tělem, dokonale čistou chutí a jablečnou aciditou, kterou doprovází tóny karamelu.

Alternativní příprava kávy

Vydejte se vlastní cestou za nejlepší chutí kávy! Nyní si v našem e-shopu můžete nově vybírat z řady produktů, díky kterým se z Vaší domácí přípravy kávy stane oblíbený rituál. Pokud se nemůžete rozhodnout, který způsob je pro Vás ten pravý, neváhejte se vydat do Kávového centra v Praze, kde si vše můžete vyzkoušet.

Biscuit cup - prostor pro Vaši Fantazii.

Kdo z nás kdy nezatoužil dát si po dobré kávě nějakou sladkost? A co kdybyste snědli jako sladkost šálek od kávy? Šálek Biscuit Cup je vlastně úžasná sušenka s polevou. Je to unikátní způsob jak si vychutnat dobrou kávu. Sušenkový šálek doporučujeme ochutnat např. s kávou espresso, čajem z ženšenujogurtem a javorovým sirupemsmetanou s jahodamišlehačkou a sekanou ovocnou směsíhustou čokoládou...

Vánoce provoněné kávou

​Před Vánoci jsme pro Vás připravili speciální nabídku dárkových setů, které potěší nejen milovníky kávy. Darujte barvy, vůně a emoce z různých koutů světa! Doufáme, že naše káva provoní a zpříjemní i Vaše Vánoce!

Novinka z Číny

Káva China Pu’er Catimor Vás překvapí svou hustou pěnou a plným tělem. Její chuť je dána z velké části právě odrůdou Catimor a také způsobem zpracování (mokrý nebo suchý proces - označení Dry/Wet). Oblast Pu’er, kde se tato káva rodí, je ve světě vyhlášená díky svým čajovým plantážím. O tom, že je zde zemědělství daří fakt, že město Pu’er bylo a je jedním z hlavních míst, odkud se vozil proslulý čaj Pu’er do císařského paláce. Příhodné podnebí svědčí i kávě, ročně se zde produkuje 450 tisíc tun kávy a najdeme zde zastoupení všech velkých kávových společností.

Ani káva, ani čaj...

Cascara! Základem tohoto zapomenutého a neprávem opomíjeného nápoje je sušená dužina plodů kávovníků, nikoliv pražené kávové zrno jako je to u klasické kávy. Příprava je velice jednoduchá, podobně jako u čaje stačí sušené slupky zalít vroucí vodou a nechat vylouhovat. Cascara je velmi bohatá na antioxidanty a má jemnou svěží chuť, která je se stejně jako u kávy dána odrůdou kávovníku a podmínkami, ve kterých je pěstován. Dominují lahodné, lehce nasládlé ovocné tóny. Pokud Vás Cascara zaujala, nahlédněte do našeho blogu či e-shopu, kde se o tomto osvěžujícím nápoji dozvíte více.

Perlička z Karibiku

Káva Jamaica Blue Mountain patří nejen mezi nejznámější kávy na světě, ale díky své neopakovatelné chuti i mezi nejvíce ceněné kávy. Odborníci se shodují, že chuť jamajské kávy se nedá popsat, ta se musí zažít. Káva si Vás získá velmi jemnou vůní s tóny sladkých pomerančů, exotických květin a pronikavou máslovou linkou. 

Školící centrum

Kávové kurzy nás baví a protože Váš zájem o ně roste, otevřeli jsme pro Vás v Kávovém centru novou školící místnost. Těšíme se na Vás!

Hudba, divadlo a výtečná káva

 

S radostí Vám oznamujeme, že si kávu Coffee Club můžete nově vychutnat také v Činoherní kavárně v Praze! Úžasné prostředí, kultura a k tomu výtečná káva. Takové kombinaci se dá jen ztěží odloat! Pro činoherní kavárnu jsme navíc připravili kávovou směs přesně na míru, plně respektující chuťové požadavky provozovatele kavárny. Doufáme, že Vám bude chutnat a přejeme příjemnou zábavu.

Váš tým Coffee Club

Mexiko

Pro všechny, kteří by se rádi dozvěděli více o farmách a zemích, odkud naše kává pochází, jsme připravili další medailonek. Tentokrát Vás zveme do Guatemaly, země, kde se rodí káva s plným tělem, dokonale čistou chutí a jablečnou aciditou, kterou doprovází tóny karamelu.

Novinka z Guatemaly

Kolekce káv Coffee Club se rozrostla o další skvělou kávu! Ochutnejte naši novinku z Guatemaly, se rodí v oblasti Santa Rosa. Zaujme Vás plným tělem a středně vysokou aciditou a zejména svou vyváženou svěží chutí s náznaky třtinového sirupu a zralých datlí, kterou doprovází velmi příjemné květové aroma. V dlouhotrvající dochuti dominují tóny sametové čokolády a čerstvých mandlí.

Vytištěná kavárna

Coffee Club se dnes stal součástí „vytisknuté kavárny“. Skutečná reálná kavárna vznikla dnes ve společnosti Fujifilm díky představení tiskového stroje Acuity LED 1600. Osobitý design kavárny, stěny, podlaha a všechny dekorace vznikly právě díky tisku na tiskovém stroji Fujifilm. Děkujeme všem návštěvníkům i společnosti Fujifilm za velmi příjemnou atmosféru a těšíme se na další společné akce.

Dobrá káva

Vzhledem k velkému ohlasu jsme se rozhodli uspořádat znovu úspěšnou akci, která proběhla v kavárněFantaziev Liberci. Čeká na Vás úžasné cappuccino za speciální cenu 20kč a na vše bude opět dohlížet náš dvorní barista Michal Nováček, který Vám který jistě rád ukáže něco ze svých pověstných baristických kouzel. Těšíme se na Vás!

Honduras

Vydejte se s námi po stopách kávy! V našem seriálu o producentech kávy jsme pro Vás připravili článek plný informací o Hondurasu. Dříve se místní káva využívala jako součást do směsí z jiných zemí, ale v současné době můžeme na trhu objevit i velmi zajímavé mikroloty s vysokou aciditou, sladkým tělem, a výraznou chuťovou linkou tropického ovoce. Jak se rodí tyto skvělé kávy a s čím vším se tato malá země s velkým potenciálem potýká si můžete přečíst v našem blogu.

Kavárna U Rotlevů

S radostí Vám oznamujeme, že si nyní můžete naši kávu nově vychutnat také v krásných prostorách kavárny U Rotlevů v Praze! Univerzita Karlova ji vybudovala v historickém domě, který je v dobových pramenech připomínán jako dům „U bílého kamzíka“ či „U tří panen“ a jeho historie sahá až do 13. století. Kavárna nabízí vnitřní i venkovní posezení a k Vaší kávě si navíc můžete zapůjčit také některou z místních knih.

Setkání u dobré kávy

Nedávno jsme se v Brně rozrostli o další partnerskou kavárnu a aby to nebylo líto milovníkům kávy na severu, učinili jsme tak nově i v Liberci! Naše partnerství jsme oslavili v kavárně Fantazie a to skvělým cappuccinem, na jejichž přípravu dohlížel po celý den náš dvorní barista Michal Nováček.

Putování světem kávy

Pro velký úspěch našich kávových kurzů a zážitků jsme si pro Vás připravili nový kurz, kde se dozvíte o kávě opravdu vše. Kromě spousty zajímavých informací si také budete moci vše vyzkoušet a hlavně ochutnat!

Dobrá kavárna

Výběrové kávy Coffee Club si nově můžete vychutnat také v řadě dobrých kaváren. Připravili jsme pro Vás seznam míst, kde to žije kávou! Partnerské kavárny si pečlivě vybíráme a věnujeme velkou péči lidem, kteří pro Vás v těchto kavárnách kávu připravují.

Unikátní káva z Brazílie

Kolekce káv Coffee Club se rozrostla o další skvělou kávu! Ochutnejte naši novinku z Brazílie, která je považována za jednu z nejvzácnějších káv na světě. Vyniká plným tělem a sladkou chutí s tóny citrusového ovoce, které přechází v jemné odstíny datlí a čerstvých fíků.

Brazílie

Vydejte se s námi postopách kávy! Tentokrát jsme si pro Vás v našem blogu připravili medailonek nabitý informacemi o přední kávové velmoci. Přijměte naše pozvání do Brazílie, jejíž káva je pověstná svou sladkou chutí s tóny karamelu a čokolády.

Kurzy a degustace

Pro všechny milovníky kávy jsme připravili kávové kurzy! Do tajů přípravy kávy Vás zasvětí hlavní barista a trenér Coffee Clubu Michal Nováčeknejlepší český barista za rok 2012 a vítěz mezinárodní soutěže Barista Open v italském Trieste.

Nová káva od farmáře Delfina Herrera López​e

Kolekce káv Coffee Club se rozrostla o další skvělou kávu! Ochutnejte naši novinku s dobrým tělem a počáteční kyselostí, která připomíná chuť červených pomerančů s výraznými tóny sušených meruněk a tmavého kakaa.

Kolumbie

Pro všechny, kteří by se rádi dozvěděli více o farmách a zemích, odkud naše kává pochází, jsme připravili jejich medailonky. Přijměte naše pozvání do Kolumbie, která je pověstná svými plnými a bohatými kávami s výraznou čokoládovou linkou, výjimečným aroma a skvělou aciditou!

Káva pod drobnohledem

Těsně před Vánoci byla vydána nevšední publikace, která zachycuje fascinující svět kávy pohledem elektronového mikroskopu. Kniha Mikrosvět kávy doprovází stejnojmennou výstavu, která je trvale instalována v Kávovém centru Praha a na kterou Vás tímto srdečně zveme!